Alüminyum Kompozit Panel Cephe Kaplamaları

Modern mimari tasarımları ile dikkat çeken alüminyum kompozit cephe kaplamaları içi polieten dolgulu kompozit levhalardır. Yapının zengin görünmesini sağlayan farklı renk ve desenleri ile sizlere estetik bir görünüm sağlar. İstenilen yere vidalı sistemle monte edilen bu kaplamalar hem eski yapıların restorasyon edilmesinde hem de yeni binaların günümüz koşuklarına göre planlanmasına yardımcı olur. Alüminyum levha ile dış yüzey arasında özel dolgu malzemeleri kullanılarak farklı şekillerde yapıştırılır. Piyasada geniş renk ve desen seçeneğine sahip olan bu kaplamalar mimari, yapıyı tamamlayıcı yapılardır. Oldukça şık ve kullanışlı olan bu kaplamalar hem dış cephede şıklık sağlar hem de binanın dış yüzeyi olumsuz etkilere karşı koruyucu bir kalkan görevini üstlenir.

Alüminyum Kompozit Panellerin Özellikleri

İstenilen şekle kolayca girebilen esnek ve hafif yapıdaki bu paneller binayı sert darbelere karşı korur. Yağmurlu havalarda suyun içeriye girmesini önlerken aynı zamanda hava alan yapısı sayesinde nem ve rutubet oluşumunu önler. Şiddetli rüzgarlarda korozyona uğramadan direnç gösteren dayanıklı yapısı sizlere uzun kullanım sağlar. Yıllarca hiçbir bakım ve onarıma ihtiyaç duymadan kullanabileceğiniz kompozit panelleri kısa sürede monte edebilirsiniz. Üretimi ve işlenmesi oldukça kolay olan bu paneller kırılmaz ve çizilmez. Diğer dış cephe kaplamalarına göre çok daha modern ve kullanışlı olan alüminyum paslanmaz özelliktedir.

Kullanım Alanları

Oldukça hafif ve ince yapısına rağmen her türlü darbeye karşı dayanıklı olan alüminyum kompozit panel cephe kaplamaları binaya dış cepheden hem güzel bir görünüm verir hem de koruma sağlar. İç cepheden ise ses ve ısı yalıtımı sağlayan bu paneller sayesinde enerji tasarrufu yapabilirsiniz Özgün mimari yapısı ile geniş kullanım alanına sahiptir. Balkon ve tünel giydirme, oda bölmeleri, kurumsal kimlik uygulamaları, dış ve ön cephe tasarımı, kapı ve sürgü panel kullanımı, kanopi ve çatı konstrüksiyon kaplama olmak üzere çeşitli yerlerde kullanılabilir. Ergonomik yapısı, kolay montajı ve pratik temizliği sayesinde sıkça tercih edilmektedir. Oldukça az maliyetli olan Aygün alüminyum kompozit kaplamalar sayesinde bina dışında şıklık bina içlerinde ise konfor alanları yaratabilirsiniz.