Alüminyum Levha Cephe Kaplamaları

Modern ve tarihi binaların daha dayanıklı ve estetik görünmesini sağlamak amacıyla kullanılan alüminyum levha cephe kaplamalarının en önemli özelliği yangına karşı dayanıklı olmasıdır. Olası yangın esnasında binayı içten ve dıştan koruma özelliği sayesinde sizlerin can ve mal güvenliğini sağlar. Tutuşmaz özelliği sayesinde tam koruma sağlayan bu levhalar aynı zamanda çeşitli iklim koşullarına karşı da direnç gösterir. Özellikle fırtına, yağmur, dolu gibi doğa olaylarının da binanın tahrip almasını önler. Bakım ve onarım gerektirmeden yıllarca kullanabileceğiniz bu levhaların temizliği oldukça kolaydır. İsteğe göre farklı renklerde uygulanabilen bu ürünleri mat ya da parlak olarak tercih edebilirsiniz.

Özgün Tasarım Alüminyum Levhaların Özellikleri

Her binanın yapısal özelliklerine göre farklı şekillerde tasarlanan özgün tasarım alüminyum levhalar aynı zamanda kişisel isteklere göre de uyarlanabilmektedir. Isı ve ses yalıtımı istenen binalarda duvar yüzeyi ile levha arasına taş yünü konulur. Böylece soğuk ve sıcak havanın bina içinde korunması sağlanır. Size önemli derecede enerji tasarrufu sağlamanıza yardımcı olan bu uygulama hava alan gözenekleri sayesinde duvarda nem, küf, rutubet ve kötü koku oluşumunu engeller. Buharı dengeler ve ultraviyole ışınlarına karşı dayanıklıdır. Standart ve özel ebatlarda tasarlanabilir. Ahşap desenli, taş, metalik, solid ve sparklink renk ve desenlere sahip olan bu levhalar depreme dayanıklıdır.

İklimsel Koşullara Karşı Dayanıklı

Olumsuz hava koşullarına karşı dayanıklılık sağlayarak binanın dış cephesini en iyi şekilde koruyan alüminyum levha sağladığı ısı yalıtımı sayesinde sizlere ev ve iş yerlerinizde konfor sunar. Paslanmaz, kırılmaz, çizilmez yapısı ile uzun yıllar kullanılabilir. Sert, ince ve hafif yapıdadır. Esnek olması nedeniyle çeşitli projelerde rahatlıkla uygulanabilir. Dış cephe korumasında sizlere tam verimlilik sağlayan Aygün alüminyum levha cephe kaplamaları uzman kişiler tarafından kısa sürede istenilen yüzeye monte edilir. Üretimi, işlenebilir olması, farklı tasarımları, çeşitli renk ve modelleri ile dikkat çekicidir. Son yıllarda sıkça kullanılan bu tasarımları tek ve çok katlı olan her türlü binanın giydirilmesinde kullanılmaktadır. Az maliyetli ve kısa sürede uygulanabilir oluşu nedeniyle tercih edilen kaplamaların avantajlarından faydalanabilirsiniz.