Çelik Konstrüksiyon İşleri

Deprem bölgeleri ile kentleşmenin yoğun olduğu yerlerdeki binalarda kullanılan çelik konstrüksiyon sizlere güvenli alanlar sağlar. Spor tesisleri, fabrika, depo, atölye gibi her türlü binalarda rahatlıkla uygulanabilir. İnşaat süresini kısaltarak kısa sürede düşük maliyetle binaların yapılmasını sağlar. Küçük yapıda oldukları için beton göre çok daha fazla kullanabileceğiniz yer sağlar. Dayanıklı ve hafif bir inşaat yapı malzemesi olan çelik konstrüksiyon depreme karşı oldukça dayanıklıdır. Deprem yükünü oldukça azaltama özelliğine sahiptir. Hafif ve esnek yapısı sert darbelere ve şiddetli sallantılara karşı en iyi korumayı sağlar. Daha az maliyetle daha kaliteli binaların yapılmasına yardımcı olur.

Çelik Konstrüksiyonun Avantajları

Bina aralarının çelik ile kolayca kapatılabilmesi ve hafif yapıda olması binanın depreme karşı daha dirençli olmasını kolaylaştırır. Betonarme binalara göre çok daha ekonomik olan bu sistem esnek yapısı ile binaya uyum sağlayabilir. İmalat ve montaj esnasında hem daha az maliyete sahiptir hem de zamandan tasarruf sağlar. Tamamen geri dönüş özelliğine sahip olan çelikten yapılmış olması büyük avantaj sağlar. İstenildiği zaman sökülerek yeniden takılabilir. Doğa dostu olan bu ürün oldukça estetik yapıdadır. Kısa sürede hatasız bir şekilde imalatı yapılan çelik konstrüksiyon uzman personeller tasarından kolayca montajı yapılır. Bina ve çatılarda ısı ve ses yalıtımı sağlamak amacıyla taş yünü ve polüretan paneller kullanılarak konforlu alanlar yapılır.

Kullanım Alanları

Ağır çelik ve hafif çelik konstrüksiyon yapı türleri bulunur. Ağır çelik yapılar fabrika gibi alanlarda kullanılırken prefabrik depo alanlarında hafifi yapılar kullanılır. Uçak hangarları, sanayi alanları, atölye, depo, hangar ve tesisler olmak üzere geniş kullanım alanına sahip olan bu yapılar apartman, rezidans ya da iş yerleri gibi binalar için tasarlanabilir. Ayrıca prizmatik yapı sistemine göre farklı yerlerde de kullanılabilir. Üç boyutlu çizimler ve statik hesaplamalar ile her binaya uygun şekilde hesaplanan ölçülerde üretim yapılır. Statik yapısı ile en şiddetli depremlerde bile binanın temel yapısının bozulmasını önler. Can ve mal kaybının yaşanmasını engelleyen bu yapı işlerinden çok uygun fiyatlarla yararlanabilirsiniz.