Doğal Havalandırmalı Giydirme Cephe Sistemleri

Binalarda nem oluşumunu önlemek için hava akımının sağlanması oldukça önemlidir. Binaların çok daha sağlıklı ve dayanıklı olmasını sağlayan doğal havalandırmalı giydirme cephe sistemleri sayesinde bulunduğunuz ortam rahatlıkla havalandırılır. Binanın alt yapısı ile dış cephesi arasında belli bir mesafe bırakılması gereklidir. İki yapı arasında bırakılan bu boşluk binanın tampon bölgesini oluşturur. Bina içinde hava sirkülasyonunun sağlanması için gereklidir. Cephe dışına çift cam kullanılarak yapılır. İç taraftaki cam ısı yalıtımını sağlamada etkilidir. Ortamdaki hava sıcaklığının sabit kalmasını sağlar. Dış yüzeyde kullanılan cam ise hava akışını sağlar. İçerideki havanın temizlenmesini ve tazelenmesine yardımcı olur.

Isı Yalıtımını Maksimum Seviyede Sağlar

Çift cam kullanılarak uygulanan doğal havalandırmalı cephe giydirme işlemi ortamda hava dolaşımını sağlamasının yanı sıra ısı yalıtımı açısından da fayda sağlar. Özellikle kış aylarında pencere önlerinin odanın diğer taraflarına göre daha soğuk olmasını engeller. Oda içerindeki her alanın eşit ısıda olmasını sağlar. Uzun süre oda sıcaklığını sabit seviyede tutarak enerji kaybını engeller. Bina içerisinde su buharının oluşmaması için 2 cm genişliğinde havalandırma katmanı bırakılır. Soğuk havalarda termal görevini gören havalandırma katmanındaki su buharı dışarıya çıkarak nem oluşumu önlenir. Duvarın güneş ışınlarından ısınmasını önleyen havalandırma sistemi sıcak havalarda serinlik kazandırır. Sağladığı etkin yalıtım sayesinde hava koşullarına karşı en yüksek direnci gösterir. Hem mevcut ısıyı koruması hem de odanın havalanmasını sağlayarak mekandaki oksijen seviyesini koruması nedeniyle sizlere sağlıklı bir ortam sağlar.

Rüzgara Karşı Koruyucu Cephe Sistemleri

Şiddetli rüzgarlarda binaların dış cephelerinde yıpranma oluşmasını ve iç cephesine rüzgarın girmesini önleyen cephe sistemleri uygulanmalıdır. Binalardaki havalandırma katmanlarında rüzgar dolaşımının olması hem sizi rahatsız edecek hem de binada yıpratıcı etkilere neden olacaktır. Doğal havalandırmalı giydirme cephe sistemleri binaya ekstra bir koruma sağlayarak yüzeyde tahribat oluşumunu önler. Rüzgarın pencere ya da kapılardan içeriye girmemesi amacıyla boşluk doldurma işlemi yapılır. Böylece odanıza rüzgarla birlikte toz girmesini de önlemiş olur. Rüzgarın neden olduğu zararlardan sizleri korurken aynı zamanda temiz havanın içeriye doğal olarak girmesini sağlar