İki Ya da Dört Kenar Strüktürel Silikon Giydirme Cephe Sistemleri

Uygulandığı binalarda sade ve şık bir görünüm kazandıran iki ya da dört kenar strüktürel silikon giydirme cephe sistemleri binaya dışarıdan bakıldığında camın bir bütün olarak algılanmasını sağlar. Alüminyum profillerin dış cepheden görünmemesi nedeniyle estetik bir görünüş sağlayan strüktürel silikon giydirme sistemlerinde isteğe göre görünür ya da gizli kanatlar yerleştirilebilir. Cam paneller arasında gölge oluşmaması amacıyla sızdırmazlık silikonu kullanılmaz. Cam ile kullanılan alüminyum paneller arasında silikon kullanılarak dayanıklılık kazandırılır. Sade ve şık bir görünüm tercih edenler için ideal olan bu sistem kaset profilleri ile tutturulur. İşlevsel olarak kullanımı pratiktir. Bakım ve temizliği oldukça kolaydır.

Strüktürel Silikon Cephe Sistemlerinin Teknik Detayları

Kodens kanallı olan düşey veya yatay profillerin kullanılması ile uygulanan strüktürel silikon cephe giydirme katlar arasında su izolasyonunu sağlar. Yağmur suyunun ya da rüzgarlı havalarda tozun içeriye girmesini önleyen silikon ile camlar alüminyumlara yapıştırılır. Oldukça dayanıklı olan bu uygulama can güvenliğinizi sağlar. Çelik profiller ile destek sağlanarak yapı güçlendirilir. Paslanmaz özellikteki çelik farklı renklerde tasarlanabilir. 50 ve 100 mm’lik ölçülerdeki profiller konuma göre yatay ya da dikey şekilde uygulanır. Çift EPDM fitili ile sağlanan sızdırmazlık cam paneller arasından suyu sızdırmadığı için silikon kullanımına ihtiyaç duyulmaz. Kaliteli dayanıklı olan bu ürünler olumsuz hava koşullarından etkilenmez.

Olumsuz Hava Koşullarına Karşı Koruyucu Cephe Sistemi

Güneşin ultraviyole ışınlarından, sert rüzgar, yağmur gibi olumsuz hava koşullarından binanın dış cephesinde oluşabilecek yıpranma, sıva dökülmesi, boya kazılması gibi durumlara karşı önleyici olarak strüktürel silikon cephe sistemleri kullanabilirsiniz. Kullanılan silikon sayesinde yağmur suyunu içeriye sızdırmaz. Nem, küf ya da rutubet oluşumunu önleyerek sizlere hijyenik ve sağlıklı bir yaşam alanı sağlar. Gizli kanatları sayesinde ortamda hav akışını kolayca sağlayabilirsiniz. Isı ve ses izolasyonu sağlayarak hem enerji tasarrufu hem de huzurlu bir ortam sağlayan strüktürel silikon cephe giydirme işlemi oldukça kolaydır. Kısa sürede monte edilebilir. Özellikle iş merkezlerinde prestijli ve kurumsal kimliğinizi ön plana çıkaran bu uygulama ile iyi bir izlenim sağlayabilirsiniz.