Kış Bahçeleri

Kışın soğuk havalarda doğayı rahatça izleyebilmenizi sağlayan kış bahçesi ile kendinize ferah bir ortam yaratabilirsiniz. Evinizin balkon, teras ya da bahçesinin bir bölümünü cam paneller ile kaplatarak kullanıma uygun hale getiren cephe sistemleri oldukça kullanışlıdır. Sağladığı ısı yalıtımı sayesinde soğuk havalarda yarattığınız bu mekanda vakit geçirebilirsiniz. Kış aylarında güneş ışınlarından daha kolay faydalanabilmenizi sağlayan kış bahçesi yapımında kullanılan cam, alüminyum ve paslanmaz çelik gibi malzemeler size ses ve ısı yalıtımını en iyi şekilde sağlar. Yağmurlu havalarda da rahatlıkla kullanabileceğiniz kış bahçesini istediğiniz zaman kanatları açarak yazın da kullanabileceğiniz hale getirebilirsiniz. Özel kilit sistemi ile güvenliğinizi sağlayan bu sistem ile birlikte jaluzi perde kullanarak şıklık kazandırabilirsiniz.

Kış Bahçesi Tasarımları

Farklı malzemeler kullanılarak farklı modellerde tasarlanan kış bahçesi olumsuz hava koşullarında da doğayla iç içe zaman geçirebilmenizi sağlar. Dört mevsim rahatlıkla kullanabileceğiniz şekilde tasarlanan bu bahçelerde özel ısıtma ve soğutma sistemleri mevcut. Özellikle cam çatı uygulaması yapılan bahçeler daha fazla güneş ışınlarından etkilenip daha kolay ısınacağı için özel cam sistemleri kullanılır. Sürgülü kapılar ile bahçeye kolayca girip çıkabilir, yatay ya da dikey tasarım pencereler ile havalandırmayı sağlayabilirsiniz. Alüminyum kullanılarak yapılan bu küçük kış odalarında farklı gölgelendirme sistemleri uygulayabilirsiniz. Kullanacağınız mobilyalarınıza uygun renkler tercih edebilirsiniz.

Bahçenizi Dört Mevsim Kullanabilirsiniz

Güneş ışınlarından daha fazla yararlanmanızı sağlayan kış bahçelerinde kırılmaz renkli efektler sağlayan camlar kullanarak modern bir görünüm sağlayabilirsiniz. Dışarıdan ayna olarak görünen camlar tercih ederek içeriden doğayı rahatlıkla izleyebilirsiniz. Çok katlı binalarda oturanlar için balkonlarını daha işlevsel hale getiren bu uygulama ile ses ve ısı kontrolünü sağlayabilirsiniz. Yağmur ve şiddetli rüzgarlara karşı dayanıklı olan bu sistem kolayca temizlenebilir. Paslanmaz ürünler kullanılarak yapıldığından uzun yıllar kullanabilirsiniz. Temizliği oldukça kolay olan kış bahçesi tasarımları oldukça fazladır. Özel güvenlik dolgu malzemeleri ve kilitler ile güvenliğinizi sağlar. Açılıp kapanır katlanır pencereleri ile zarif ve şık bir görünüm sağlayan kış bahçelerinde geceleri de vakit geçirmek için farklı ışıklandırma sistemleri kullanabilirsiniz.