Panel ve Yarı Panel Giydirme Cephe Sistemleri

Binaların dış cephelerinin güzel görünmesinin yanı sıra sizlere konfor alanı sağlaması ile bilinen alüminyum panel giydirme işlemi kaliteli yapısı ile tercih ediliyor. Dış cepheden bakıldığında cam olarak görünür. Alüminyum panelin görünmemesi estetik bir görüntü oluşturur. Kullanımı ülkemizde oldukça yaygın olan bu sistemler sizlere birçok avantaj sağlar. Modern bir dış görünüşe sahip olan bu paneller her türlü ortama kolayca uyum sağlayabilir. Montajı kısa sürede yapılmaktadır. Yatay ve dikey olarak tasarlanan bu paneller oldukça hafiftir. İnce ve sağlam yapısı ile kullanılan mekanda fazla yer kaplamaz. Fonksiyonel özelliklere sahip olan alüminyum paneller standart açılarda üretildiği gibi isteğe göre farklı ebatlarda da tasarlanmaktadır.

Yarı Panel Giydirme Cephe Sistemleri

Yarı kapaklı panel cephe sistemi haline getirilebilen kapaklı cephe sistemleri oldukça kullanışlıdır. Farklı kesit ve formlarda tasarlanan kapaklar yatay veya düşey olarak kullanılabilir. Fuga boşluklarına silikon dolgusu yapılarak tasarlanan yarı kapaklı panellerde kanat ya da gizli kanat sistemi bulunur. Görsel olarak dekoratif kapak çeşitleri sunan Aygün alüminyum kaliteli üretim ve hızlı montaj imkanı sağlar. Uluslararası alanda verilen alüminyum panel ve yarı panel giydirme hizmetinin maliyeti oldukça düşüktür.

Alüminyum Panellerin Avantajları

Kullanılan alanı geniş gösteren ve iç mekanın daha ferah hale getiren dış cepheye uygulanan alüminyum paneller pratik kullanıma sahiptir. Bina dışından bakıldığında görsel olarak oldukça estetik duran bu paneller iç mekanda ise ısı ve ses yalıtımı sağlar. Çok katlı binalara rahatlıkla uygulanabilir. Rüzgar ve su geçirmezlik özelliği sayesinde olumsuz hava koşullarından etkilenmezsiniz. Tasarlanan gizli kanatlar ortamın havalandırılmasını sağlar. Homojen havalandırma özelliği ile enerji tasarrufu yapabilirsiniz. Soğuk ve sıcak havayı istenilen düzeyde korur. Binayı tamamen saran paneller hafif ve ince yapıdadır. Temizliği oldukça kolay olan bu paneller ergonomik yapıdadır. Özellikle büyük şehirlerde gürültü kirliliğini en iyi şekilde önleyen ses yalıtımına sahiptir. Kaliteli yapısı ile uzun yıllar rahatlıkla kullanabileceğiniz alüminyum panel ve yarı panel girme sistemleri kullanılan yerdeki tüm problemleri ortadan kaldırır. Geniş kullanım alanına sahip olan bu ürünlerden çok memnun kalacaksınız.