Standart Çubuk Giydirme Cephe Sistemleri

Bina yapılarının dış etkenlere karşı korunması amacıyla cephe kaplaması yapılır. Kaliteli olarak uygulanan cephe kaplamaları binanın dış yüzeyinin zaman içinde yıpranmasını önler. Ülkemizde son yıllarda kullanımı hızla artış gösteren bu sistemlerden en fazla tercih edileni klasik çubuk giydirme yöntemidir. Ana maddesi alüminyum olan cephe kaplamalarında cam ve kompozit levha gibi yapı malzemeleri de bir arada kullanılır. Binalara dışarıdan bakıldığında cam olarak görünen bu kaplamalar bina yapısına uygun olarak yatay ya da dikey olarak monte edilebilir. Birçok fonksiyonel özelliğe sahip olan bu kaplamalar dış cephe yüzeyinde kusursuz bir görünüm sağlar.

Kullanım Alanları

Kullanımı oldukça yaygın olan alüminyum panel giydirme sistemleri apartman, rezidanslar, alışveriş merkezleri, kamu binaları, iş merkezleri, oteller, havaalanları, spor salonları olmak üzere her türlü binada rahatlıkla kullanılabilir. Oldukça estetik bir görünüme sahip olan cephe sistemleri kaliteli yapısı ile yıllarca kullanabilirsiniz. İstenilen ölçü ve şekillerde tasarlanarak üretilen ve montajı yapılan bu ürünler tek ya da çok katlı binalarda kullanılabilir. Su, ısı ve ses geçirmezlik özellikleri sayesinde özellikle büyük şehirlerde sıkça kullanılan bu paneller sayesinde binalarınızın ömrünü uzatabilirsiniz.

Klasik Çubuk Giydirme Cephe Sistemlerinin Avantajları

Dış cephe açısından hem modern bir görünüm hem de can güvenliği sağlayan alüminyum panel cephe sistemleri iç mekânda doğal havalandırma özelliğine sahiptir. Hava akışını sağlayarak içerideki ısıyı uzun süre korur. Enerji tasarrufu sağlayan paneller akustik özelliği ile ses yalıtımını en iyi şekilde sağlar. Yağmurlu havalarda bina içerisine su sızdırmaz. Rutubet oluşumunu önler. Güneş ışınlarından ve sert rüzgâr darbelerinden etkilenmez. Kolayca temizlenebilen panellerde içe ya da dışa açılır kanat sistemleri mevcuttur. Her bina için farklı çözümler sunan alüminyum paneller bina dışına kısa sürede kolayca monte edilir. Ergonomik yapısı ile her yere kolayca uyum sağlar. Kullanılan cam tutucular sayesinde bina dışından bakıldığında cam görüntüsü bütün olarak görülür. Yatay ve düşey kullanımlarda yarı kapalı panel uygulanabilir. Elektrostatik boyalı olan bu ürünler farklı tasarımları ile dikkat çekiyor. Oldukça ekonomik olan bu ürünlerin sağladığı faydalardan uzun süre yararlanabilirsiniz.