Terrracotto Cephe Kaplamaları

Kil ve Kaolen gibi malzemeler kullanılarak üretilen Terracotta paneller binalara görsel olarak şıklık kazandırıyor Modern ve tarihi her türlü binanın dış cephesine uygulanarak bina yüzeyinin daha sağlam ve uzun ömürlü olmasına yardımcı olur. Duvarın hava almasını sağlayan yapısı ile rutubet, nem veya kötü koku oluşumunu önlemenizi sağlar. Farlı derecelerde toprağın pişirilmesi ile çeşitli renkler elde edilebileceği gibi bu cephe kaplamalarında boya kullanılarak istenilen renk sağlanabilir. Dikkat çekici, dayanıklı ve kaliteli yapısı ile çoğu zaman tercih edilen terracotta cephe kaplamaları farklı ebatlarda tasarlanabilir. Özgün yapısı sayesinde sizin istekleriniz doğrultusunda kişiselleştirme imkanı sağlar. Dondurucu soğuklara ve yüksek ısıya karşı dayanıklı olan bu kaplama yatay ya da düşey şekilde monte edilebilir.

Teknik Özellikleri

Dış etkenlerden kaynaklı herhangi bir çatlak, kırılma ya da aşınma olmadan yıllarca kullanabilirsiniz. Buzlanma, yağmur, rüzgar gibi hava koşullarına karşı direnç gösterebilen bu malzeme aynı zamanda güneş ışınlarına uzun süre maruz kalmasına rağmen herhangi bir renk değişimi yaşanmaz. Solmaz renk garantisine sahip olan terracotto panellerde canlı renkler ya da mat renkler kullanabilirsiniz. Farklı renkler deneyerek kendinize özgü tasarımlar yaratabilirsiniz.

Terracotta Cephe Kaplama Çeşitleri

Tek cidarlı sistem, çift cidarlı yatay sistem, çift cidarlı süper plus düşey sistem, ince çift cidarlı sistem, ince ve kalık çift cidarlı düşey sistem olmak üzere farklı şekillerde modelleri bulunan terracotta cephe kaplamaları bina durumuna en uygun model belirlenerek uygulanır. Düşey olarak braketlere tutturulan T alüminyum profillerin taşıyıcı profillerin üzerine yerleştirilmesi ile tek cidarlı sistem uygulanır. Klipslerin yatay olarak yerleştirilmesi ile uygulanan çift cidarlı sistem oldukça kullanışlıdır. İsteğe göre ısı ve ses yalıtımı sağlayan plaklar bu sistemin üzerine yerleştirilebilir. Suya ve ateşe karşı dayanıklı olan Aygün terracotta sistem ile binalarınızın dış cephelerini kaplayabilirsiniz. Uygun fiyatlarla yararlanabileceğiniz bu kaplamalar iç mekandaki yaşam alanınızı çok daha konforlu hale getirir. Enerji tasarrufu sağlayan kaplamalar profesyonel ekip tarafından hızlıca istenilen bölgeye yerleştirilir. Farklı renk ve model seçenekleri ile kendinize özgü tasarımlar oluşturabilirsiniz.