Yangına Dayanımlı Giydirme Cephe Sistemleri

Yangın sırasında binada bulunan kişilerin en kısa sürede binayı terk etmeleri can kaybı yaşanmaması açısından önemlidir. Olası yangın durumunda bina içinin dumanla dolmamasını ve temel yapının hasar görmemesini sağlayan yangına dayanımlı giydirme cephe sistemleri can ve mal güvenliğinizi korumada en etkili yöntemdir. Binadan çıkış mesafenizin uzunluğu, binadaki kat sayısı ve binada bulunan kişi sayısı yangından etkilenme seviyenizi belirler. Binadan çıkışınız için gerekli olan süreyi sizlere sağlayan bu cephe sistemleri size panik yapmadan dışarı çıkma fırsatı sağlar. Ekstra bir zaman sağlayarak dumandan zehirlenmenizi önler.

Alev ve Duman Kontrolünü Sağlar

Teknolojik gelişmelerden faydalanarak maksimum seviyede alev duman kontrolü sağlayan yangına dayanıklı giydirme cephe sistemleri sayesinde can ve mal kaybının önüne geçebilirsiniz. Bina içinde eşyalarınızın hasar görmesini engelleyen bu sistem aynı zamanda binanın dış ve iç cephesinde hasar oluşumunu da önler. Dumanın kontrolsüz bir şekilde etrafa hızla yayılmasını engelleme özelliğine sahiptir. Ateş ve dumanın çıkış yönünüze doğru ilerlemesini önler. E sınıfı camlı kapılar duman ve ısıya karşı bariyer etkisi oluşturur. Tehlike anında hiçbir şekilde zarar görmeden binadan çıkmanıza yardımcı olur. Çok katlı binalarda kırılan camlar nedeniyle dumanın diğer katlara geçini önleyerek çıkış yolunuzu açık tutar.

Can ve Mal Kaybını Önler

Yangına dayanıklılık testlerinden baları ile geçerek size güvenli bir yaşam alanı sağlayan cephe sistemleri sayesinde can ve mal kaybını önleyebilirsiniz. Yangın çıkış kapılarının bulunduğu yönün tersi yönüne doğru duman, ateş ve ısıyı çeken bu sistem kolayca dışarı çıkma imkanı sağlar. Binanın dış cephesinde herhangi bir hasar oluşmamasında büyük rol oynayan bu sistem yapının mimari bütünlüğünü bozmaz. Tarihi ya da modern tüm binalarda rahatlıkla uygulanabilen bu yöntem maddi zarara uğramanızı engeller. Binadaki duvar, kapı pencere gibi yapıların tahribata uğramasını önler. Aynı zamanda kullandığınız eşyalarında güvenliğini sağlar. Ev ve iş yerlerinde, fabrika gibi riskli bölgelerde sıkça kullanılan cephe sistemi yangına dayanıklı dolgu malzemeleri ile fitiller kullanılarak uygulanır. Oldukça ekonomik olan bu yöntem ile güvenliğinizi tam anlamıyla sağlayabilirsiniz.