Yangına Dayanımlı Kapılar

Olası yangın durumunda bina içerisindeki kişilerin ateş, ısı ve dumandan olumsuz etkilenmemesi için hızla bina dışarısına çıkmaları önemlidir. İçeriden kolayca açılabilen yangına dayanıklı kapılar sayesinde kısa sürede binayı kolayca terk edebilirsiniz. Hırsızlık durumlarına karşı dışarıdan açılmaması için özel kilit sistemine sahip olan kapılar ısı ve dumanı algılar. Uzun süre kapı kolu ve kilitler ısınmadığı için kolayca dışarıya çıkabilirsiniz. Can ve mal güvenliğinizi korumada oldukça etkili olan bu kapılar yanmazlık testinden başarı ile geçmiştir. Duman ve ısıya karşı bariyer görevini üstlenir. Dumanı ters yöne iterek kapıdan rahatlıkla çıkmanızı sağlar. Yangın esnasında oluşabilecek tüm sorunlara karşı her türlü detay düşünülerek tasarlanan yangına dayanıklı kapılar sayesinde hiçbir hasar almadan kurtulabilirsiniz.

Yangına Dayanıklı Kapıların Özellikleri

Yangın esnasında bina içinin dumanla dolmaması için özel havalandırma sistemine sahip olan bu kapılar alev almaz, ısınmaz ve dumanın kolayca dışarıya çıkmasını sağlar. Dumandan zehirlenmenizi önler. Kapıya olan uzaklığınıza bağlı olarak size ekstra zaman kazandıran bu sistem modern teknolojiden faydalanılarak tasarlanmıştır. Estetik duruşu ve pratik kullanımı ile günlük yaşamınızda sizlere kolaylık sağlar. Apartman ya da rezidanslarda oturanlar evlerinin giriş kapılarını yangına dayanımlı kapılar kullanarak tehlike anında diğer katlarda oturan kişilerin olumsuz etkilenmesini önleyebilir. Alev almazlık özelliği sayesinde ateşin hızla yayılmasını engelleyebilirsiniz. E sınıfı camlı kapılarda duman kontrolünü en iyi şekilde sağlar. Isıdan kırılmayan bu camlı kapılar hava akışını sağladığından tercih edebilirsiniz.

Yangın Sırasında Hava Akışını Sağlar

Ev ya da iş yerlerinizde çıkabilecek yangınlara karşı alabileceğiniz en iyi tedbir yangına dayanıklı kapılar yaptırmak olacaktır. İçeride oluşan duman kütlesinin kapı yönünün tersine doğru iterek kolayca dışarıya çıkabilmeniz için kapıya giden yolu havalandırır. Hava akışını sağlayarak dışarıya çıkmanız için gereken süreyi size sağlar. Kapı ısınmadığı için elinizle kapı koluna dokunabilirsiniz. Modern, tarihi binalar ya da fabrika gibi riski faza olan tüm yerlerde rahatlıkla kullanabileceğiniz bu kapılar kısa sürede monte edilebilir. Uzun ömürlü ve oldukça şık bir görünüşe sahip olan bu kapıların fiyatları oldukça ekonomiktir.