Hakkımızda

Hakkımızda

Aygün Alüminyum 1979 yılında İstanbul, Levent’ teki atölyesinde mütevazi bir işletme olarak başlattığı mimari Alüminyum doğrama uygulamalara, takiben cephe kaplama işine bugün İstanbul, Tekstilkent, Koza Plaza’ da 1.500 m² merkez ofisinde ve 32.000 m² Tekirdağ, Çorlu fabrikasında devam etmektedir. Ürün kapasitesini genişletmek ve yeni pazar potansiyeline hizmet sunabilmek amacı ile inşaatı süren 13.500 m² lik yeni tesisini 2016 yılında bünyesine katmıştır.

Firmamız, alüminyum giydirme cephe işinde yüksek binalardan, alışveriş merkezlerine, rezidanslardan, hastanelere pek çok alanda öncü olmuştur. Uygulamacı ve yatırımcı olarak beş ana şirketiyle faaliyet gösteren Aygün Alüminyum, 1000’ in üstünde çalışanıyla büyük bir ailedir.

Başta Türkiye olmak üzere Rusya’dan’ dan Almanya’ya’; İngiltere’ den Belçika’ ya kadar 20 ülkede faaliyet göstermekte olup, zamanla işinde uzmanlaşan öncü ve büyük bir firmaya dönüşmüştür.

41 yılı aşkın uygulamacı kimliğiyle geniş bir coğrafyada uygulama ve mühendislik alanında bir marka olan firmamız; özellikle ERP sistemi ile yönetilen iş akış sistemini kurmuş, projelendirme, mimarlık, mühendislik, planlama, teklif, satın alma, imalat ve montaj, muhasebe ve finans, insan kaynakları konularındaki önemli tecrübeleriyle kendi uzmanlık alanını oluşturmuştur.

Bunun yanında partnerimiz Schüco firmasının Türkiye ve Almanya teknik AR-GE gruplarının desteklerini her zaman yanımızda görmekteyiz. Avrupa’da ve Rusya’da gerçekleştirdiğimiz yüzlerce başarılı proje ile Schüco’nun dünya üzerindeki lider bayilerinden biri durumuna geldik.

Bugün uluslararası arenada tanınan, rekabet gücü yüksek olan Aygün Alüminyum; faaliyetlerine değişim ve gelişimin sonucu olarak 2002 yılında Rusya’ da merkez ofisi ve fabrikası ile, 2010 yılından itibaren Belçika Brüksel ofisi ve şantiyesi ile, 2015 yılından itibaren İngiltere Londra ofis ve şantiyeleri ile, 2018 yılında Almanya ofisi ve projeleriyle, 2019 yılında da Hollanda şirketi ve yeni projeleriyle hizmet vermeye devam etmektedir.

Aygün Alüminyum uzun yıllar içerisinde bütün projelerini başarı ile tamamlamış, böylece pek çok konuda farklı ülke ve koşullarda önemli deneyimler elde etmiştir. İmalat alanındaki başarılarını, uzman kadroya ve makine parkuruna yapmış olduğu yatırımlar ile arttırmıştır. Fabrikamızda 30 parkurda imalat işlemleri devam etmekte olup, teknolojinin ve ihtiyaçların gereği doğrultusunda her sene en son model makinalar demirbaşlarımıza eklenmektedir.

Firmamız dünya devleri arasında yer almayı başarmış, müşteri memnuniyetini ilke edinmiş, ekibinin gücüne ve oluşturduğu sisteme güvenen, çevre ve iş güvenliğini konusunda taviz vermeyen bir anlayışı benimsemiş, genç, deneyimli ve profesyonel yönetim kadrolarına sahip, kurumsallaşmayı özümsemiş uzmanlığı ile değer yaratan bir markadır.

Aygün Tanıtım Filmi - Türkçe

Aygün Tanıtım Filmi - İngilizce