NE YAPIYORUZ ? - İMALAT

1979 yılında Levent / İstanbul’ da 90 m²’ lik bir atölyede başlayan imalatımızı,  1989 yılında Hadımköy / İstanbul’ da kurulan fabrikamıza; ardından da Hadımköy fabrikamızı kapasitesini arttırmak amacı ile 2012 yılında makine parkurunu da yenileyerek, en modern teknoloji ile donattığımız, dünya standartlarına uygun Çorlu’daki fabrika binamıza taşıdık. Bu fabrikamızda 30 parkurda imalat yapılmakta olup 20.500 m² kapalı alan, 11.500 m² açık alan mevcuttur. 2016 yılında iş hacmimizin artması sebebiyle, müşterilerimize daha iyi hizmet verebilmek amacı ve ülkemize yatırım yapmak bilinciyle; Çorlu’da mevcut fabrikamızın arazisi içinde, 2. fabrikamızın da inşaatını tamamlayarak imalata açtık. Yeni fabrikamız; 10.000 m² kapalı ve 3.500 m² açık alana sahiptir. Son fabrikamızın da üretime açılmasıyla birlikte, toplamda 30.500 m² kapalı alana ve 15.000 m² açık alana ulaştık. Fabrikalarımız; idari kısımlar, imalat holleri, kapalı ve açık stok alanları, tamir-bakım ünitesi, ambarlar, soyunma giyinme yerleri, yemekhane, revir gibi alanlardan oluşmaktadır.

Alüminyum ve çeliğin işlendiği fabrikalarımızda en güç imalat işlemleri yapılabilmekte, işverenlerimizin ve proje müelliflerinin talepleri doğrultusunda projelerde yer alan en zorlu imalat detayları üretilebilmektedir. Proje Departmanımızda, bilgisayar ortamında oluşturulan imalat resimleri firmamıza ait Yapıtaşı Sistemi üzerinden takip kodu verilerek fabrikamıza aktarılır ve bu çizimler makine parkurlarımızdaki makinelere direkt yüklenerek tüm ürünler otomasyon düzeni içinde ek müdahaleye gerek kalmadan tamamlanır.

Yıllık 500.000 m² bitmiş ürün üretim kapasitesine sahip fabrikalarımızda 450 personel çalışmakta olup, iş güvenliği kurallarına uyulması, en önemli kriterler arasındadır. Tesislerimizde; Schüco’ nun kontrolü ve garantisi altında Schüco Sistemleri’ nin yanında yerli alüminyum sistemleri de işlenmektedir. Yurt içi ve yurt dışı tedarikçi firmalardan temin edilen ürünler stoklarımıza kabul edilmeden önce; ölçü kontrolleri ve gerekiyorsa kimyasal ve mekanik testleri yaptırılarak kayıt altına alınmakta ve tüm malzemelere firmamız için özel olarak oluşturulan izlenebilirlik numarası verilerek imalatın her aşamasında ürün kalitesi kontrol altında tutulmaktadır. Üretimi tamamlanan imalatlarımız yine barkod sistemi ile takip edilmekte olup atölye içerisinde 3 tondan 20 tona kadar kaldırma kapasitesine sahip portal, monoray ve köprü vinçlerimiz mevcuttur.

Sevkiyat aşamasında, yurtiçinde firmamıza ait tırlar ile ürünlerimizi şantiyelerimize sevk etmekteyiz. Yurtdışı projelerimizde ise 2016 yılında özellikle İngiltere’ye her hafta Force belgesine sahip nakliye firmaları ile tır sevkiyatlarımızı yapmaktayız.

Fabrikalarımızda projelerimizin teknik şartnamelerinde belirtilmiş testlerin de yapılabilmesi için gereken düzenekler kurulmuş olup, cam testi, kelebek testi, kopma testi, karıştırma oranı testi, kuru sıyrılma (aderans) testi, ıslak sıyrılma (adhezyon) testi, H parça testi, H parça testi (ıslak), cephe parçasının sökümü testi, panel veya stick sistemin standa asılıp su verilerek sızdırmazlık gözlemlenmesi testi, sabit veya kanatlı alüminyum doğramaların standa asılıp su verilerek sızdırmazlık gözlemlenmesi testi Pneumatic test cihazı ile Isomat press uygunluk (Mekanik kontrol) testi gibi testleri bünyemizde gerçekleştirebilmekteyiz. Ar-ge kapsamında ön çalışmalarımıza başlanmış olup, tüm büyük çaplı projelerimizde özgün tasarım sistemlerine ait test süreci için imalatlar yapılmaktadır.